Muratpaşa İnovasyon Günleri 4. İş Fikri Yarışması Başlıyor

27 Ocak 2023
Ödüller, girişimcilik eğitimleri, iş fikri geliştirme destekleri bu programda seni bekliyor!
Yarışma için başvurular başladı
Muratpaşa Belediyesi, gençlerimizde girişimcilik, yaratıcılık ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırarak, geleceğin teknolojik dünyasına onları hazırlamayı amaçlıyor. Muratpaşa İnovasyon Günleri; iş fikri sahibi genç girişimci adaylarına eğitim, iş dünyası ile etkileşim, iş fikri geliştirme, mentorluk ve ortak çalışma alanları gibi destekler sağlayan bir program olarak 4.kez yapılacak.

2021 yılı Eylül ayında ilk kez yapılan İş Fikri Yarışması, 2022 yılında 2 yarışma ile devam etti. Gerçekleşen 3 yarışmanın toplamında  81 bin lira para ödülü girişimci adaylarına verildi.


4. İş Fikri Yarışması lise ve üniversite öğrencilere yönelik yapılacak
Muratpaşa İnovasyon Günleri 4. İş Fikri Yarışması için başvurular 27 Ocak 2023 tarihinde başladı. Tüm alanlardan yenilikçi iş fikrine sahip lise ve üniversite öğrencileri, bireysel olarak ya da oluşturdukları 4 kişilik ekipler ile başvuru yapabilecek. Başvurular 28 Şubat’a kadar kabul edilecek.

Ön elemeyi geçen genç girişimci adayları 2 günlük “Girişimcilik Eğitimi Programı”na alınacak. Eğitim programında, katılımcılara girişimcilik, inovasyon, yenilikçilik, iş fikri ve iş modeli geliştirme gibi konular anlatılacak. Girişimcilik eğitim programı sonrasında, yarı finale kalacak iş fikirleri belirlenecek.

Yarı finale kalan genç girişimci adaylarına sunum atölyesi ve iş fikrini geliştirme destekleri verilmeye devam edilerek, adaylar Nisan ayında yapılacak olan Final Programı’na hazırlanacak. Final Programı’nda lise, üniversite kategorilerinden toplamda 15 iş fikri sahnede yarışacak.

Finale kalan iş fikirlerinden, Lise, Üniversite (Ön Lisans / Lisans) ve Üniversite (Yüksek Lisans / Doktora) kategorilerinde en iyi üç iş fikri jürinin oylarıyla seçilerek, kazananlara maddi ve ayni ödüller verilecek.


Yarışmaya başvurmak için tıklayınız