Muratpaşa İnovasyon Günleri 3. İş Fikri Yarışması Başlıyor

08 Ağustos 2022
Yarışma için başvurular başladı.
Muratpaşa Belediyesi, gençlerimizde girişimcilik, yaratıcılık ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırarak, geleceğin teknolojik dünyasına onları hazırlamayı amaçlıyor. Muratpaşa İnovasyon Günleri; iş fikri sahibi genç girişimci adaylarına eğitim, iş dünyası ile etkileşim, iş fikri geliştirme, mentorluk, danışmanlık ve ortak çalışma alanları gibi destekler sağlayan bir program olarak 3.kez yapılacak.

Geçen sene Eylül ayında ilk kez yapılan İş Fikri Yarışması genel katılıma açık olarak yapıldı, Nisan ayında da lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi.Her iki yarışmanın toplamında  51 bin lira para ödülü girişimci adaylarına verildi.

3. İş Fikri Yarışması genel katılıma açık yapılacak
Muratpaşa İnovasyon Günleri 3. İş Fikri Yarışması için başvurular 8 Ağustos’tan itibaren yapılacak. Tüm alanlardan ve yenilikçi iş fikrine sahip kişiler, bireysel olarak ya da oluşturdukları 4 kişilik ekipler ile başvuru yapabilecek.

Ön elemeyi geçen genç girişimci adayları 3 günlük “Girişimcilik Eğitimi Programı”na alınacak. Eğitim programında, katılımcılara girişimcilik, inovasyon, yenilikçilik, iş fikri ve iş modeli geliştirme gibi konular anlatılacak. Eğitim programından sonra, yarı finale kalacak iş fikirleri belirlenecek.

Yarı finale kalan genç girişimci adaylarına iş fikri geliştirme ile ilgili atölye, mentorluk destekleri verilmeye devam edilerek, adaylar Ekim ayında yapılacak olan Final Programı’na hazırlanacak. Final Programı’nda toplamda 10 iş fikri sahnede yarışacak. Finale kalan kategorilerde, en iyi üç iş fikri jürinin oylarıyla seçilerek finalistlere maddi ve ayni ödüller verilecek.

Yarışmaya başvurmak için tıklayınız