Güçlenen Kanatlar Projesi Başlıyor

26 Nisan 2021
Öğrencilere girişimcilik kültürünü kazandıracak ve girişimciliğe olan eğilimlerini ortaya çıkarak Genç Girişimci Projesi başlıyor.
GENÇLERE YENİ BİR VİZYON
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ICF Türkiye ve AKEV Üniversitesi’nin paydaşı olduğu, üniversite öğrencilerinin girişimciliğe olan eğilim ve yetkinliklerini geliştirmeyi, kişisel ve mesleki potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefleyen Güçlenen Kanatlar projesiyle gençlerin geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olabileceği yepyeni bir vizyon kazanacağını söyledi.
Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi, ICF Türkiye ve AKEV Üniversitesi, geleceğin girişimcileri üniversite öğrencilerine destek olmayı hedefleyen sosyal sorumluluk projesi Güçlenen Kanatlar’da bir araya geldi. Projenin iş birliği protokolü AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Ünsal ve ICF Türkiye Antalya Temsilcisi Asena Taniş Ulugergerli tarafından ASSİM’de düzenlenen törenle imzalandı.

Akdeniz bölgesinde bir ilk olan projeyle Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Global’in Türkiye’deki imtiyazlı kuruluşu ICF Türkiye, AKEV Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Muratpaşa Belediyesi ASSİM İnovasyon Merkezi, AKEV öğrencilerine yönelik koçluk hizmeti verecek. Projeye ilk etapta 20 üniversite öğrenci kabul edilecek. İlk aşama sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından proje yaygınlaştırılabilecek.

ASSİM DESTEKLERİ
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, genç girişimcilere destek olmayı, öğrencilerinin girişimciliğe olan eğilim ve yetkinliklerini geliştirmeyi, kişisel ve mesleki potansiyellerini ortaya çıkarmayı hedefleyen bu projede içinde yer almaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi. Projenin ilk aşamasından oldukça önemli sonuçlar alınacağına ve sonrasında yaygınlaştırılacağına inandığını aktaran Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Üniversite öğrencilerine yeni bir vizyon kazandıracak Güçlenen Kanatlar projesinde yer alacak öğrencilerimiz, ASSİM İnovasyon Merkezi ön kuluçka programına da başvuru yapabilecekler. Böylece, sundukları iş fikirlerinin ASSİM Girişim Değerleme Kurulu onayından sonra programa alınması ve bu kapsamda genç girişimcilere fiziksel mekan, eğitim, danışmanlık, mentorluk desteklerinin verilmesi sağlanacak.”

İLK AŞAMA 4-5 AY SÜRECEK
ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç, ICF Türkiye olarak temel varlık nedenlerimizden birisinin çocuklar, gençler, kadınlar ve engelliler gibi görece dezavantajlı toplumsal kesimlere katkı sunmak olduğunu belirterek, “Bunun en sağlıklı yolunun, o sosyal alan ya da bölgeyle ilgili etkili kurumlarla iş birliği yapmak olduğuna inanıyoruz” dedi. Akmeriç, projenin ilk aşamasının yaklaşık 4-5 ay süreceğini aktarırken geleceğin girişimcilerine önemli katkılar sunacaklarına inandıklarını dile getirdi.

ÜLKE KALKINMASI
AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül ise, ICF Türkiye’nin vereceği koçluk seansları ASSİM İnovasyon Merkezi girişimcilik destekleriyle öğrencilerinin iş fikirlerinin olgunlaşmasının sağlanacağını belirterek, “Bundan son derece mutluluk duymaktayız. Böyle bir projede var olarak gelecek nesillerin ülke kalkınmasındaki rolüne yön verebilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.