ASSİM Proje Grubuna Koçluk Desteği Başlıyor

31 Mart 2021
ASSİM proje üssü olacak!
Muratpaşa Belediyesi'nin Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi ASSİM’de kapasite geliştirme eğitimleri sonrasında oluşturulan proje ekibine koçluk desteği verilmeye başlanıyor.
ASSİM ve AC Akdeniz Koordinatörlüğü iş birliğinde gerçekleşecek olan program bu gün çevrimiçi yapılan proje bilgilendirme toplantısı ile başladı. ASSİM yerleşkesinde faaliyet yürüten 48 STK Temsilcisi ve koçlar çevrimiçi platformda bir araya getirilerek, proje aşamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

25 Haziran’da tamamlanacak proje süresince;  İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Diyalog Kültürü ve Müzakere, Alternatif Düşünme Becerisi konularında Koçluk eğitimleri ve görüşmeleri yapılacak. 4 Grup Koçluğu ve bireysel görüşmeler  şeklinde planlanan projede, STK proje temsilcileri ve AC koçları çevrimiçi koçluk programı üzerinden bir araya gelecekler.

ASSİM Proje Üssü Olacak
Kişisel ve mesleki potansiyellerin en üst düzeye çıkarmak için gönüllü koçlar tarafından yapılacak görüşmelerde STK temsilcilerine liderlik, iletişim, yaratıcı düşünme, değişim yaratma, öğrenme ve gelişime açıklık, takım yönetme konularında beceri ve yetkinliklerini artırmak hedeflenmekte. Sivil toplum kuruluşlarında proje kültürünün yaygınlaştırılarak toplumsal sorunların çözümüne katkı verecek çalışmaların ASSİM’den çıkarak kentimizde uygulanması adına hizmetler devam edecek.