ASSİM Danışma Kurulu Toplandı

14 Aralık 2020
ASSİM Danışma Kurulu Üyeleri, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nin 2020 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
Antalya’nın kalbi Muratpaşa’nın emsallerine göre yaşam kalitesi daha yüksek, ilişki kurma biçimleri ve yönetişim bakımından yeterince katılımcı ve kurumsal, her alanda yenilikçi ve her bakımdan sürdürülebilir bir kent olması için, öncelikle sivil toplum kuruluşları, platformlar ve sivil toplum alanındaki gönüllüler ile ortak projeler ve çalışmalar yürüten ASSİM diğer belediyelere de örnek olmaya başladı.

ASSİM yöneticileri ile çevrim içi platformda bir araya gelen Kurul Üyeleri, ASSİM’in sivil toplum ve girişimcilik alanlarındaki faaliyetlerini ilgi ile dinleyerek, önerilerde bulundular. Kentin iş insanları, akademisyenleri ve alanında uzman kişilerden oluşan kurul ASSİM’in 2 yıl içerisinde ortak üretime örnek bir kamusal alan haline geldiğini belirttiler.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akay Akıncı, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı - TOBB KGK Batı Akdeniz Bölge Temsilcisi Serap Kılıç Kocaoğlu, Araştırmacı-Yazar Giray Ercenk, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ayşe Boztosun, Yüksek İnşaat Mühendisi Ali Onur Bilgin, Tasarımcı- Eğitmen Emrah Kozan, ASSİM Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç’un yer aldığı Danışma Kurulu, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yenilikçi ve vizyoner bir yaklaşımla Ekim 2018 yılında hizmete açtığı ASSİM’in sivil toplumun, girişimcilerin, gençlerin, kentin gelişmesi için çalışan herkes için bir öğrenme, uygulama ve gelişim alanına dönüştüğünü bildirerek, yapılan çalışmaları takdir ile karşıladılar.

Toplantı, Kurul Üyeleri’nin 2021 yılı için tavsiye ve önerileri alınarak tamamlandı. Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği, çalışma ağları kurarak, ortak çalışma, ortak öğrenme ve bilgi paylaşımı için etkin bir katılımcılık ve yenilikçilik kültürünü geliştirmek, seçilmiş konu ve alanlarda, katılımcı ve yenilikçi kentsel çözümler üreten ASSİM, 2021 yılında yeni hizmetler, projeler ve çalışmalar ile; kamusal alanların ve hizmetlerin demokratik, katılımcı bir anlayışla, etkileşime açık, yenilikçi ortamlarda bireyler- kurumlar-sivil toplum kuruluşları arasında kurulmuş etkin bir iletişim ağı çerçevesinde geliştirilmesine önderlik etmeye devam edecek.